Posted

Energiniai gėrimai – gerti ar negerti?

Ar sveika gerti energetinius gėrimus

Tie, kurie nėra išbandę „Tayga8“ produktų vis dar domisi energiniais gėrimais (energetiniais tonikais). Jeigu paskaitytumėte energinių gėrimų sudėtį –  iš pirmo žvilgsnio nėra nieko pavojingo sveikatai.

Daugumoje energinių gėrimų galima rasti šias sudėtines dalis:

  • 👉  Taurinas natūraliai žmogaus organizme besigaminanti amino rūgštis, cisteino darinys, kuris yra reikalingas normaliam centrinės nervų sistemos, kepenų, akių, širdies ir kraujo ląstelių funkcionavimui. Jis dalyvauja riebalų apykaitoje, perdirbime ir yra gaminamas žmogaus organizme. Tačiau patiriant stresą, mūsų organizmas tampa nebepajėgus užtikrinti reikalingą taurino kiekį organizme. Mokslininkų atliekami eksperimentai su pelėmis parodė, kad taurinas mažiną raumenų nuovargį.
  • 👉  Gliukuronolaktonas yra visiškai natūralus gliukozės metabolitas (metabolinis produktas), kuris yra gaminamas mūsų kūne, tai yra svarbus jungiamojo audinio komponentas. Pavyzdžiui, jo yra augalinėse dervose, manoma, kad gliukuronolaktonas pagerina medžiagų apykaitą.
  • 👉  L-karnitinas padeda panaudoti riebalų atsargas.
  • 👉  Kofeinas, meteinas, teobrominas, teofilinas yra natūralios tonizuojančios medžiagos.
  • 👉  Guarana, arbata, matė ekstraktas – natūralūs stimuliatoriai.
  • 👉  Cukrus (sacharozė, gliukozė, fruktozė) arba saldikliai.
  • 👉   Vitaminai –  C ir B grupės.
  • 👉  Adaptogenai – ypatingos žolelės (ženšenis, citrinžolė ir kt.), medžiagos, galinčios padidinti organizmo atsparumą neigiamam išorinių ar vidinių veiksnių poveikiui.

Tai kas gi tokio yra gąsdinančio?

Sudėtiniai „cheminiai“ tam tikrų medžiagų pavadinimai. Bet viskas, kas išvardinta aukščiau, yra natūralūs komponentai, išskyrus kai kuriuos saldiklius.

Šių medžiagų dozavimas ir jų poveikis žmonėms. Todėl žinomi gamintojai atsakingai atlieka produktų sertifikavimą. Pavyzdžiui, Europos maisto saugos tarnyba (EMST) padarė išvadą, kad taurino ir gliukuronolaktono dozės, kurios yra naudojamos populiariuose gėrimuose, yra saugios sveikatai. Žinoma, jei nepiktnaudžiaujama.

Gėrimų karbonizavimas su anglies rūgštimi (Н2СО3) ir tiesiog vandenyje ištirpinamo anglies dioksido СО2. Reguliariai vartojant energinius ar kitus šių sudėtinių medžiagų turinčius gėrimus yra pažeidžiama skrandžio gleivinė, taip pat organizmas greičiau įsisavina angliavandenius, maksimaliai padidindamas jų kiekį kraujyje ir sukeldamas grandininę reakciją padidėjus insulino sintezei ir kt.

Perteklinis angliavandenių kiekis. Remiantis energinių gėrimų pakuotės tūriu, šiuose energiniuose tonikuose gali būti iki 60 gramų cukraus, tai yra 14 šaukštelių. Patikinu jus, kad negalėtumėte išgerti tokios saldžios arbatos, toks saldumas galėtų sukelti neigiama organizmo reakcija, kaip pykinimas ar vėmimas. Tačiau vartojant energinius gėrimus taip nenutiks, nes tokiuose gėrimuose yra naudojama ortofosforo rūgštis (gerai ištirtas papildas E338), kuri yra skirta rūgštingumo reguliavimui ir blokuoja vėmimo centrą, kuris yra pailgosiose smegenyse, taip pat yra naudojamas antiemetikas – pykinimą ir vėmimą slopinanti medžiaga.

Taigi, suvartoję tokią energetinę „bombą“ kurį laiką jausitės žvalūs ir pilni energijos, tačiau tai tik laikinas poveikis, iš tiesų energiniai gėrimai sekina nervų sistemą ir alina organizmą, todėl žmogus jaučiasi išsekęs ir vėl atsiranda poreikis gauti energijos.

Neverta taip alinti savo organizmo, kai yra natūralių būdų gauti energijos: geras miegas, fizinis aktyvumas, vandens ir naudingų medžiagų turinčio maisto vartojimas ir be abejo Tayga8 produktai su SibXP kompleksu, kurie atkuria natūralią energijos gamybą ląstelėse.

Bazinė Tayga8 produktų serijos sudedamoji dalis yra inovatyvusis SibXP Complex, kuris skatina ląstelių regeneraciją bei energijos gamybos atstatymą ir akumuliaciją. Komplekso formulę sudaro trys komponentai išgauti iš Sibiro kėnio spyglių.

Regeneruojantis spygliuočių kompleksas

Universalus apsaugantis kompleksas