Posted

7 naudingi FulXP komplekso huminių rūgščių poveikiai

Huminių rugščių poveikis

Užteršta aplinka didmiesčiuose ir gyvenimas tokiomis sąlygomis jau seniai yra daugelio iš mūsų kasdienybė, iš kurios sunku pabėgti. Aišku, jūs galite persikelti į dykumą, Sibiro taigą ar kuo toliau nuo didmiesčių, tuomet jūsų gyvenamoji aplinka,  akivaizdžiai, bus sveikesnė. Tačiau nedaugelis žmonių nusprendžia ryžtis tokiems gyvenimo pokyčiams. Galų gale, daugeliui iš mūsų svarbus patogumas, socialinės ir komunalinės infrastruktūros, darbo užmokesčio lygis, tobulėjimo ir karjeros augimo galimybės, dažniausiai, šie privalumai dabar yra tik miestuose.

Dažnai už visus šiuos miesto patogumus reikia mokėti pablogėjusia savijauta ar net išsivysčiusiomis lėtinėmis ligomis. Be to, Pasaulio sveikatos organizacija pagrindine problema laiko miesto oro, dirvožemio ir vandens taršą, kuri sukelia autoimuninių, sisteminių ir kitų lėtinių ligų patologijas. Liūdina tai, kad mokslininkai pastebi, jog nuolat didėja gretutinių ligų atvejų skaičius. Sveikatos sutrikimų paieška, dažniausiai, parodo, kad jei žmogus turi kelis sutrikimus vienu metu, tai tik sustiprina neigiamas vienas kito apraiškas.

Tačiau pastaruoju metu tarp medicinos tyrinėtojų vis labiau populiarėja idėja, kurios tikslas -užkirsti kelią tokioms kombinuotoms patologijoms, stiprinant bioaktyvias medžiagas, turinčias daug naudingų savybių. Įvairūs mokslininkai humines rūgštis laiko vienu iš tokių junginių, kurie gali padėti. Reikšmingas jų pranašumas yra beveik visiško toksiškumo ir šalutinio poveikio nebuvimas. Be to, tyrimai parodė, kad jie nėra kancerogeniški ir yra saugūs vartoti, o taip pat nekenksmingi motinos ir vaisiaus sveikatai.

Kas yra huminės rūgštys?

Tai gana plati organinių rūgščių grupė, susidaranti yrant augalinės ir gyvulinės kilmės organikai [2,4  ]. Klaidinga būtų manyti, kad tai naujai atrasta junginių klasė, kuriai yra priskiriamos vaistinės savybės. Huminės rūgštys tyrėjų dėmesį patraukė daugiau nei prieš šimtmetį, o akademikas Vladimiras Vernadskis, praėjusio amžiaus 4 dešimtmetyje, tvirtino, kad huminės rūgštys yra natūraliausia ir stabiliausia organinių medžiagų išsaugojimo biosferoje forma.

Huminių medžiagų sudėtis ir struktūra gali būti labai skirtinga. Todėl jų klasifikacija grindžiama tirpumu tam tikrose terpėse:

  • Huminės rūgštys, kurios tirpsta tik šarmuose;
  • Huminės rūgštys, kurios ištirpsta etilo alkoholyje;
  • Fulvo rūgštys, kurios ištirpsta beveik bet kuriame skystyje, įskaitant paprastą vandenį.
Šis suskirstymas padeda pasirinkti metodą, kaip išgauti šiuos junginius ir išskirti juos į grynąsias grupes, iš kurių ateityje bus galima gaminti sveikus ir natūralius produktus.

Koks yra huminių rūgščių poveikis?

Huminių rūgščių įtaka įvairiems žmogaus kūno organams ir sistemoms buvo tirta ilgą laiką. Iki šiol buvo nustatyta mažiausiai 7 sritys, kuriose yra huminių rūgščių ir kurios gali būti naudingos mūsų sveikatai, ir padėti išvengti įvairių ligų:

1. Antivirusinis poveikis infekcijoms

Geriausiai ištirtas huminių medžiagų gebėjimas atsispirti herpes viruso [11] sukeltai infekcijai. Be to, kai kurie tyrėjai sėkmingai eksperimentavo su citomegalo virusu, gripo virusu, žmogaus imunodeficito virusu ir kitais. Ypač svarbu tai, kad huminės rūgštys buvo tiriamos gana dažnai ir buvo pasiekta gerų rezultatų, norint slopinti SARS-CoV-1 koronaviruso aktyvumą [21, 22]. Būtent jis 2002–2003 m. sukėlė SARS epidemiją, daugiausia, Azijos regiono šalyse. Šis virusas yra tiesioginis SARS-CoV-2 koronaviruso giminaitis – dabar pasaulyje siautėjančios sunkios kvėpavimo sistemos sindromo COVID-19 priežastis. Tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, jog huminiai junginiai bus veiksmingi ir  prieš dabartinę koronaviruso versiją.

2. Sunkiųjų metalų pašalinimas

Patvirtinta, kad huminės rūgštys sudaro stiprius junginius su metalo jonais. Be to, jie daug aktyviau jungiasi su toksišku švinu, ceziu, gyvsidabriu ar stronciu nei su magniu ar natriu. Dėl to gaunami stiprūs ir tuo pat metu biologiškai neaktyvūs kompleksai, kurie iš organizmo išsiskiria per žarnyną arba per inkstus. Svarbus pranašumas tai, kad daugelis tyrinėtojų pažymi didelę huminių rūgščių sorbcijos savybę. Taigi, tik 1 gramas huminių rugščių gali apsaugoti nuo:
  • 30 mg cezio;
  • 18 mg stroncio;
  • 60–150 mg švino;
  • 80 mg chromo;
  • 300 mg gyvsidabrio [1].

3. Kitų toksinų surišimas

Mūsų inkstai, kepenys, plaučiai ir žarnos dalyvauja pašalinant toksinus iš organizmo [13]. Bet prieš pašalinant pavojingas medžiagas, jos turi būti sujungtos, chemiškai neutralizuotos. Čia taip pat gelbsti huminės rūgštys. Jos sugeba absorbuoti toksinus tiek žarnyne, tiek kraujyje. Mokslininkai eksperimentavo su įvairiomis pavojingomis medžiagomis (strichininu, fenilhidrazinu, anglies tetrachloridu ir kt.), visuose eksperimentuose dalyvavo gyvūnai, kuriems buvo suleista humino rūgščių, todėl jų išgyvenamumas padidėjo daugiau nei 50%, palyginti su kontrolinėmis grupėmis. Tai rodo, kad tokie produktai gali būti naudojami kaip enterosorbentai.

4. Imuninio atsako stiprinimas

Geriausiai ištirtas huminių medžiagų gebėjimas atsispirti herpes viruso [11] sukeltai infekcijai. Be to, kai kurie tyrėjai sėkmingai eksperimentavo su citomegalo virusu, gripo virusu, žmogaus imunodeficito virusu ir kitais. Ypač svarbu tai, kad huminės rūgštys buvo tiriamos gana dažnai ir buvo pasiekta gerų rezultatų, norint slopinti SARS-CoV-1 koronaviruso aktyvumą [21, 22]. Būtent jis 2002–2003 m. sukėlė SARS epidemiją, daugiausia, Azijos regiono šalyse. Šis virusas yra tiesioginis SARS-CoV-2 koronaviruso giminaitis – dabar pasaulyje siautėjančios sunkios kvėpavimo sistemos sindromo COVID-19 priežastis. Tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, jog huminiai junginiai bus veiksmingi ir  prieš dabartinę koronaviruso versiją.Turbūt daugiausiai tyrimų yra skirta huminių medžiagų imunostimuliaciniam veikimui. Tyrimų metu buvo priimta išvada, kad huminės rūgštys suaktyvina visus imuniteto ryšius. Tai reiškia, kad jie pagerina tiek mūsų natūralią apsaugą nuo tam tikrų rūšių virusų ir bakterijų, tiek organizmo gebėjimą atsispirti infekcinėms ligoms [16, 17, 18].

5. Audinių regeneracijos stimuliavimas

Šis huminių rūgščių poveikis paaiškinamas sudėtingu biocheminiu ląstelių dalijimosi aktyvavimo mechanizmu. Paprasčiau tariant, šių medžiagų antplūdis verčia mūsų ląsteles daugintis greičiau. Atitinkamai tai taip pat lemia pagreitintą audinių atsistatymą, padedant užgydyti įvairias žaizdas, opas ir kitus audinių pažeidimus [19].

6. Priešuždegiminis veikimas

Huminių rūgščių savybė slopinti uždegimines reakcijas patvirtinta gausybėje klinikinių tyrimų. Šio slopinimo intensyvumas yra lyginamas su tradicinių farmakologinių vaistų, susijusių su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, veiksmingumu [20,25]. Be to, huminės rūgštys blokuoja daugelį bioaktyvių medžiagų, kurios dalyvauja ne tik uždegiminėse, bet ir alerginėse reakcijose (pavyzdžiui, histaminas). Todėl galima manyti, kad jos turi ir antialerginį poveikį.

7. Kosmetinis poveikis

Galiausiai nepamirškite, kad huminiai junginiai rado savo vietą ir kosmetologijoje. Šiandien jie yra plačiai naudojami kaip pagrindinis komponentas vonios reikmenyse, taip pat šios medžiagos yra naudojamos veido kaukėse, kremuose, šampūnuose ir muiluose [26].

Ar humino rūgštys naudojamos šiuolaikinėje praktinėje medicinoje?

Taip, be to, dėmesys šiems junginiams yra didesnis nei bet kada. Iš tiesų, remiantis naujausiais duomenimis, jie beveik niekada nesukelia šalutinio poveikio [15], todėl juos galima naudoti vaikams, nėščiosioms ir maitinant krūtimi [23].
Esama registruotų vaistinių preparatai, kuriuose veiklioji medžiaga yra huminės rūgštys. Jie skiriami esant:
  • lėtinis ir poūmis radikulitas;
  • gimdos kaklelio, galvos smegenų ir lumbosakralinio nervo rezginių uždegimas;
  • įvairios neuralgijos;
  • reumatoidinis artritas, artritas, kurį sukelia infekciniai pažeidimai;
  • degeneracinės sąnarių ligos (artrozė);
  • lėtinis vidurinės ausies uždegimas ir paranaliniai sinusai;
  • lėtinis faringitas, rinitas ir t.t.
Bendram sveikatos gerinimui, kovai su neigiama didmiesčių aplinkos tarša ir įvairių ligų prevencijai, humusinius junginius rekomenduojama vartoti sveiko maisto pavidalu. Jų atstovas yra „T8 Stone“ – skanus ir sveikas gėrimas, kurio pagrindą sudaro „FulXP“ kompleksas. Aktyvioji šio produkto formulė apima visas tris grupes: humino, hisatomelano ir fulvo rūgštis. Be to, „T8 Stone“ komponentuose yra azoto rūgšties sidabras, pasižymintis stipriomis antibakterinėmis savybėmis, taip pat pasižymi turtingu mikroelementų kompleksu, kuris apima fosforo, kalio, natrio, kalcio, magnio, geležies, mangano, cinko ir vario mineralus. Viena iš huminių rūgščių savybių yra galimybė padidinti šių medžiagų įsiskverbimą per ląstelės membraną, tai yra tam tikra transportavimo funkcija, pagerinanti ląstelių aprūpinimą mikroelementais, svarbiais jų gyvybinei veiklai. „T8 Stone“ gėrimą gamina „VILAVI INT LTD“. 2020 m. Šis jos specialistų, vadinamų „FulXP“, vystymas gavo patentą iš Rusijos Federacijos valstybinio išradimų registro.

Šaltiniai:

  1. Холин Ю. В. Гумусовые кислоты, как главные природные комплексообразующие вещества. // Научно-популярный журнал Universitates, 2001, № 4.
  2. ГОСТ 27593-88 [2005]. ПОЧВЫ. Термины и определения. // УДК 001.4:502.3:631.6.02:004.354.
  3. Попов А. И. Гуминовые вещества: свойства, строение, образование. // СПб.: Изд-во С.-Петербуржского университета, 2004. — 248 с. ISBN 5-288-03516-4.
  4. Вернадский В. И. Биогеохимические очерки. // 1922-1932. Ленинград, 1940.
  5. Александрова Л. Н. Процессы гумусообразования в почве. Гумусовые вещества почвы [их образование, состав, свойства и значение в почвообразовании и плодородии] // 1970, Записки Ленинградского сельскохозяйственного института. Вып. 9. Ленинград. Т. 142.
  6. Гришина Л. А., Копцик Г. Н., Макаров М. И. Трансформация органического вещества почв. // Москва, 1990.
  7. Кононова М. М. Органическое вещество почвы, его природа, свойства и методы изучения. // Москва, 1963.
  8. Орлов Д. С. Гумусовые кислоты почв и общая теория гумификации. // Москва, 1990.
  9. Beyer L. The chemical composition of soil organic matter in classical humic compound fractions and in bulk samples a review// Journal of Plant Nutrition and Soil Science, 1996. Bd. 159.
  10. Cook R. L., Langford C. H. A Biogeopolymeric View of Humic Substances with Application to Paramagnetic Metal Effects on 13C NMR // Understanding Humic Substances. Advanced Methods, Properties and Applications, Cambridge, 1999.
  11. Klöcking R., Helbig B., Schötz. G., Wutzler P. A Comparative Study of the Antiviral Activity of Low-Molecular Phenolic Compounds and their Polymeric Humic Acid-Like Oxidation Products // The Role of Humic Substances in the Ecosystems and in Environmental Protection: Proc. 8th Meeting IHSS, Wroclaw, Poland, 1997.
  12. Lobartini J. C., Orioli G. A. Absorption of iron Fe-humate in nutrient solutions by plants // Plant and Soil. 1988. Vol. 106. N 62.
  13. Лотош Т. Д. Экспериментальные основы и перспективы применения препаратов гуминовых кислот торфа в медицине и сельскохозяйственном производстве // Биологические науки: научные доклады высшей школы. № 10 [334]. 1991.
  14. Машковский М. Д. Лекарственные средства [пособие для врачей]. В 2 ч. Ч. 1. // Москва, 1967.
  15. Парфенов В. В., Салмина З. А. Продукт окислительно-щелочной деструкции органических отходов биогенного происхождения. Токсиколого-гигиеническая характеристика // Медицина труда и промышленная экология, 1994. № 3.
  16. Бузлама А.В., Чернов Ю.Н. // Экспериментальная и клиническая фармакология – 2010. – Т. 73, № 9. – С. 43–48.
  17. Китапова Р.Р., Зиганшин А.У. // Казанский медицинский журнал. – 2005. – Т. 96, № 1. – С. 84–89.
  18. Грибан В.Г. К механизму действия препаратов гуминовой природы на организм животных. Органическое вещество торфа. – Минск, 1995. – 120 с.
  19. Исматова Р.Р., Дмитрук С.Е. // Современные наукоемкие технологии. – 2007. – № 3. – С. 28–30.
  20. Зиганшин А.У., Мусина Л.Т. // Казанский медицинский журнал. – 2007. – Т. 88, № 5. – С. 493–495.
  21. Beer A.M., Lukanov J., Sagorchev P. // Peatlands Internat. – 2003. – Vol.1. – P.25–29.
  22. Klöcking R. // Antiviral Chemistry & Chemotherapy. – 2002. – Vol.13. – Р.241–249.
  23. Королева С.В., Львов С.Е., Калинников Ю.А., Вашурина И.Ю. // Вестник Ивановской медицинской академии. – 2008. – Т. 13, № 3. – С. 47–51.
  24. Пуцыкин Ю.Г. Гуминовые кислоты как особый тип органоминеральных полимеров //XVII Менделеевский съезд по общей и прикладной химии. – Казань, 2003. – Т. 3. – С. 349.
  25. Кузнецов Р.А., Перетятко Л.П. // Вестник новых медицинских технологий. – 2007. – Т. ХIV, № 3. – С. 20.
  26. Котова Т.В., Чандра-Д`Мелло Р., Гречканев Г.О. // Медицинский альманах. – 2013. – № 6. – С. 75–78.

Bazinė Tayga8 produktų serijos sudedamoji dalis yra inovatyvusis SibXP Complex, kuris skatina ląstelių regeneraciją bei energijos gamybos atstatymą ir akumuliaciją. Komplekso formulę sudaro trys komponentai išgauti iš Sibiro kėnio spyglių.

Regeneruojantis spygliuočių kompleksas

Universalus apsaugantis kompleksas